Profil Grupy BMZ

Globalny gracz w branży rozwiązań dla systemów akumulatorów litowo-jonowych

Grupa BMZ jest globalnym graczem w branży rozwiązań dla systemów litowo-jonowych. Grupa ma siedzibę w Niemczech i posiada zakłady produkcyjne w Chinach, Polsce i USA, a także biura w Japonii i Francji. Ponadto prowadzi ośrodki badawcze i rozwojowe na całym świecie. BMZ ma ponad 20-letnie doświadczenie z ponad 2000 klientów i realizuje około 250 nowych projektów rocznie.

Dostawca pierwszego szczebla całej gamy zastosowań

Jako bezpośredni dostawca Grupa BMZ produkuje baterie litowo-jonowe dla wszystkich segmentów rynku i produktów wykorzystujących baterie. BMZ dostarcza systemy dla wszystkich rodzajów produktów z zastosowaniami litowo-jonowymi, takich jak systemy magazynowania energii, e-rowery, duże akumulatory do autobusów, wózków widłowych, e-łodzi, wózków jezdniowych, zamiatarek, zastosowań w przemyśle lotniczym i kosmicznym, urządzeń elektrycznych, ogrodniczych i medycznych. BMZ opracowuje, dokumentuje i projektuje komponenty systemów litowo-jonowych dla produktów klienta. Dla Grupy BMZ pracuje około 2300 osób na całym świecie. W rezultacie, możemy osiągnąć przewagę kosztową dla naszych klientów.

Systemy przechowywania dochodowej zielonej energii

Dzięki systemom magazynowania energii ESS 7.0 i ESS 9.0 użytkownicy energii słonecznej stają się bardziej niezależni od cen energii i kiedy faktycznie tego potrzebują, mogą korzystać z eko-energii, którą wyprodukowali sami. System ESS to przyjazny dla środowiska akumulator w technologii litowo-jonowej o żywotności do 20 lat – idealne rozwiązanie dla gospodarstw domowych i zakładów przemysłowych. Dzięki nowoczesnym modułowym litowo-jonowym systemom magazynowania energii, wytworzona energia fotowoltaiczna może być przechowywana w modułach akumulatora z myślą o przyszłych potrzebach. Nadwyżka energii może być selektywnie wprowadzana do sieci, w zależności od zapotrzebowania – wieczorem, w nocy lub w okresach niedoboru światła słonecznego.

Systemy napędowe BMZ

Systemy napędowe BMZ – systemowe rozwiązanie, w tym baterie, silniki i wyświetlacze do e-rowerów. Bateria litowo-jonowa znajduje się w sercu każdego e-roweru. Praktycznie niewidoczne: systemy napędowe BMZ oferują różne zintegrowane rozwiązania dla baterii w e-rowerach. Pojemność akumulatora ma zasadnicze znaczenie dla wydajności e-roweru. Dzięki ogniwu Tritron w formacie 21700, systemy napędowe BMZ osiągnęły istotny postęp. Ogniwo Tritron zostanie zainstalowane w modelach 2018 po raz pierwszy. Zapewnia większą pojemność i większy zasięg wycieczek rowerowych.

Standardowe systemy ładowania, zasilacze i „inteligentne” ładowarki

BMZ produkuje urządzenia ładujące do standardowych systemów ładowania i inteligentnych ładowarek. Gama produktów w sektorze e-rowerów obejmuje akumulatory instalowane na ramie dolnej lub bagażniku, ładowarki, silniki oraz wyświetlacze. Nowy produkt Range Extender to mobilna ładowarka do akumulatorów w e-rowerach.

Akumulator rozruchowy Lithium Powerbloc

Kolejny element asortymentu BMZ to Lithium Powerbloc – akumulator rozruchowy w różnych wersjach dla motocykli, lekkich samolotów i samochodów. Lithium Powerbloc waży do 70 procent mniej niż akumulatory ołowiowe o porównywalnej wydajności, ale działa do pięciu razy dłużej.

Dział Badań i Rozwoju opracowuje rozwiązania dla konkretnego klienta

Dzisiejszy rynek coraz bardziej skłania się ku akumulatorom litowo-jonowo-manganowym, litowo-żelazowo-fosforanowym lub litowo-polimerowym, oferujących wysoką wydajność prądową. Niemniej jednak na życzenie nadal dostępne są dostosowane rozwiązania systemowe niklowo-wodorkowe lub niklowo-kadmowe. Indywidualne rozwiązania systemowe litowo-jonowe są kluczowym elementem Grupy BMZ. Wysoko wykwalifikowani kierownicy projektów, projektanci i programiści BMZ ściśle współpracują w całym procesie rozwoju i produkcji: od opracowywania i pierwszych prób funkcjonalnych do niezbędnych badań CE/UN/UL i masowej produkcji. 20 procent pracowników BMZ Group na całym świecie pracuje w Dziale Badań i Rozwoju. Nasz sukces opiera się na wysokim poziomie jakości, elastyczności i specjalistycznej wiedzy dotyczącej produkcji, które są wykorzystywane w tworzeniu projektów i usług Grupy BMZ w celu dostarczania innowacji i zapewnienia krótkich terminów realizacji.

Innowacyjne produkty z myślą o przyszłości

Grupa BMZ opracowuje innowacyjne produkty oparte na technologiach przyszłości. Nasi pracownicy pracują z entuzjazmem nad produktami, które pomagają promować pojazdy elektryczne i wykorzystanie technologii fotowoltaicznych. Nasze produkty pomagają oszczędzać zasoby i ograniczać emisję CO2 i hałasu. W ten sposób możemy przyczynić się do bardziej zrównoważonego rozwoju.

Batteryuniversity – niezależne laboratorium badawcze i organizator szkoleń

W celu spełnienia wszystkich wymagań w dziedzinie bezpieczeństwa i uzyskania pozwoleń na eksport na cały świat i sprzedaż produktów na rynkach, BMZ współpracuje ściśle z Batteryuniversity GmbH akredytowanym przez DAkkS, niezależną filią Grupy BMZ. Dzięki temu nasi klienci są w stanie uzyskać szybko, niezawodnie i z jednego źródła wszystkie atesty niezbędne dla poszczególnych krajów. Ponadto Batteryuniversity oferuje szeroką gamę szkoleń i seminariów, w których wiedza ekspercka jest przekazywana twórcom i użytkownikom baterii, nabywcom, menedżerom produktu oraz dystrybutorom.

Certyfikaty: priorytet jakości

Zarządzanie jakością zorientowane na proces i jakość produktu są priorytetem dla BMZ od momentu założenia firmy. Zasady DIN EN ISO 9001:2008 są powszechną praktyką w systemie zarządzania, który jest taki sam dla wszystkich zakładów Grupy BMZ na całym świecie. Są one podstawą wybitnych produktów i doskonałości biznesowej. Wymagania nałożone przez specjalne sektory, takie jak normy Medical ISO 13483, Telekom TL 9000 i Automotive ISO TS 16949, są stopniowo włączane do naszego systemu. Proces certyfikacji ISO TS 16949 jest przewidziany na rok 2017.

Centralne świadczenie usług BMZ

W centrum serwisowym BMZ wysoko wykwalifikowani technicy i specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu usługami są gotowi do udzielania pomocy klientom przez cały okres użytkowania produktu. BMZ oferuje wsparcie na całym świecie, 24-godzinną infolinię i serwis na miejscu dla klientów biznesowych.

BMZ oferuje również swoje usługi w zakresie transportu dużych baterii o wadze od 2,2 do 3,5 tony. BMZ zapewnia szkolenia produktowe dla dealerów. Może się ono odbyć w siedzibie BMZ lub u dealera.

Kontakt:
BMZ Poland Sp.z.o.o.
ul. Alberta Einsteina 9
44-109 Gliwice
Phone: +48 327842 450
Fax: +48 327842 451
email: biuro@bmz-group.com

Kontakt

Anfrage

Nachricht senden

Newsletter

Zur Anmeldung